Zespół Teatru Latarnia pojawi się w licpu w Zamościu z przedstawieniem „Wiśniowy sad” w reżyserii Matusza Tymury.

„Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa to opowieść o przemijaniu, która w interpretacji Teatru Latarnia jest pretekstem do podglądania ludzi w konfrontacji ze stratą. Wycięcie sadu, sprzedanego za długi, to nie tylko unicestwienie realnych drzew, ale i wykorzenienie ludzkiej tożsamości, przymus emigracji zewnętrznej i wewnętrznej. Dla niektórych to koniec świata, dla innych nowy początek (o spektaklu przeczytasz więcej tutaj).

Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach 45. Zamojskiego Lata Teatralnego – festiwalu, z którym Teatr Latarnia i sam Mateusz Tymura są mocno związani. Teatr Latarnia, bo w poprzednich edycjach festiwalu Zamojskie Lato Teatralne prezentował już inne spektakle oraz zdobywał z nimi nagrody na tym festiwalu; Mateusz Tymura, bo Zamość i okolice to jego rodzinne strony, do których z przyjemnością wraca.

Wydarzenie na portalu Facebook

Przedstawienie będzie wystawione w wersji plenerowej – 22 lipca 2020 o godzinie 20.00 w Parku Miejskim w Zamościu (wejście od ul. Królowej Jadwigi). Wiecej informacji o wydarzeniach tegorocznej edycji festiwalu Zamojskie Lato Teatralne znajduje się na oficjalnej stronie internetowej festiwalu [Zamojskie Lato Teatralne – edycja 2020 / wydarzenia]