Wyobraź sobie spektakl na podstawie najsłynniejszego dramatu Antoniego Czechowa, który dzieje się pod gołym niebem. Wyobraź sobie, że jego akcja toczy się między starymi domami pośród wiśni i jabłoni. Wyobraź sobie muzykę płynącą z instrumentów na żywo (kujawskim barabanie, huculskich cymbałach, 120 letnim klarnecie i przedwojennym włoskim akordeonie i skrzypcach) oraz tancerzy na łące. Gdy zachodzi słońce zapalamy światła reflektorów i zaczynamy opowiadać o ludziach, ich marzeniach, wspomnieniach i sentymentach. Właśnie taki spektakl powstaje teraz na jednym z ostatnich skrawków drewnianego Białymstoku. Na ulicy Grunwaldzkiej odnaleźliśmy nasz wiśniowy sad…

Jako Fundacja Teatr Latarnia ponownie wychodzimy w przestrzeń miejską, aby ożywić ją działaniami teatralnymi i kulturalnymi. Do najnowszej produkcji na podstawie klasycznego tekstu Antoniego Czechowa, którą realizujemy na jednym z ostatnich drewnianych skrawków Białegostoku, zaprosiliśmy wielu utalentowanych aktorów i twórców takich jak: Ewa Palińska (Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku), Magdalena Czajkowska, Magdalena Dąbrowska, Paula Czarnecka, Sylwia Maciejewska, Błażej Piotrowski (Białostocki Teatr Lalek), Błażej Twarowski, Rafał Pietrzak, Zbigniew „Zibi” Rusiłowicz, Dominik Gorbaczyński, Krzysztof Pilat (Białostocki Teatr Lalek).

Dlatego serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu „Wiśniowy sad” w reżyserii Mateusza Tymury, która w plenerowej odsłonie odbędzie się 8 i 9 września o godzinie 18.30 na łące przy ulicy Grunwaldzkiej 72 w Białymstoku.

O „Wiśniowym sadzie” w realizacji Teatru Latarnia przeczytać można więcej na stronie spektaklu.